Так виглядав туалет на Проспекті Миру до того, як його продали АТБ
За останні місяці АТБ для житомирян став символом корупції. Маркет на Київській мав бути сьомим магазином мережі в Житомирі, але не судилось. Активістка Юлія Демчук зробила власне розслідування і довела, що землю у центрі міста АТБ отримав задарма. Цинічна крадіжка ділянки у житомирян була зупинена людьми, які більше року шукали справедливості і таки відновили її. Не в останню чергу - завдяки парламентським виборам, адже на резонансну проблему звернув увагу кандидат в народні депутати.
Утім, АТБ не вперше вдається до сумнівних схем приватизації комунальної власності. На Проспекті Миру маркет АТБ побудували… у громадському туалеті. Балансова вартість майна, яке втратила громада, сягає майже двох мільйонів гривень, переконують громадські діячі.
Так колишній туалет виглядає зараз
АТБ у туалеті
Член команди Демократичний Альянс Іван Фурлет кілька років тому розпочав громадську кампанію “Шукаємо туалети” в Житомирі.
Активіст каже, що громадських туалетів, якими люди можуть користуватись, насправді усього лише декілька. В основному їх можна знайти в парках відпочинку, в центрі та на ринках.
В ході кампанії ще кілька років тому активісти підняли проблему здачі в оренду АТБ одного із туалетів на Богунії за адресою проспект Миру 15. На місці колишнього громадського туалету та стоянки для автомобілів «виріс» іще один маркет.
«Умов, на яких передавалось приміщення, де був громадський туалет, один на усю Богунію, я достеменно не знаю. Але треба розуміти, що альтернативи гідної тому туалету, що там був, не створили. Те, що створили магазин у туалеті, дає відповідні оцінки. Але що не зробиш, гроші особливо не пахнуть…», - каже Іван Фурлет.
Щоб звести магазин прямо біля ринку на Богунії, АТБ приватизують громадський туалет, зносять його повністю і будують там маркет. Дирекція ринку зводить нову вбиральню, аби не чути постійних скарг від мешканців прилеглих будівель, в чиї двори та підїзди почали перетворюватися на нужники.
«Спочатку побудови АТБ мікрорайон та ринок взагалі лишились без туалету. Ми були змушені при проектуванні будівлі на ходу вносити корегування, для того, щоб побудувати для відвідувачів та працівників ринку громадський туалет. Ми пробували вирішити питання іще до того, як туалет віддали під забудову АТБ», - розповідає директор ТОВ «Ринок» Володимир Тарасун.
За скільки АТБ пустив до вітру житомирян?
Схема розпочалася, коли ТОВ «Бренд-сіті», виграло конкурс оренди громадського туалету, який перебував на балансі КП “Інспекція з благоустрою”.
Депутат Житомирської міської ради Юрій Ткаченко переконує, що конкурс оренди був фіктивний - в оголошенні була вказана не та адреса, за якою знаходився громадський туалет, зданий в результаті в оренду.
«Владі потрібно було одне – вкрасти туалет, який коштував мільйон вісімсот. Амортизація не відбулась повністю. Але в мене немає такого враження, що «Бренд-сіті» чи АТБ проплатив місту якусь компенсацію. Майно було знищене», - каже Ткаченко.
Ткаченко переконує - одразу було зрозуміло, що туалету там не буде. Щоб отримати право приватизовувати туалет із прилеглою територією, “Бренд-сіті” нібито покращує його - встановлює новий дах. Зазвичай покращення орендованого майна робиться для того, щоб дати право на приватизацію.
У рамках покращення туалет отримав новий дах. Але щойно організація отримала дозвіл на приватизацію, дах з туалету прибрали, і саму бетонну споруду зносять. На її місці з’являється чергова коробка дискаунтеру АТБ.
Ось така проста схема, яка була типовою за минулої влади, але яка не повинна існувати у новій реальності після Революції гідності.
Директором ТОВ “Бренд-сіті” є Ірина Овчинникова. Засновники ТОВ - “АТБ-Інвест” та “АТБ-Торгстрой”. Пані Овчинникова за документами є керівником і ТВЦ “Олеся”, у якої АТБ купувало з безцінь скандальну землю на Київській, 6.
Під час однієї з комісій в міській раді депутати пропонували переглянути умови, за якими всі маркети мережі АТБ в Житомирі отримали приміщення. Але рішення комісії так і не було оформлене, і перевірки щодо усіх 6-ти магазинів у місті не почалися.
Ми вважаємо, що міські депутати мають представляти інтереси міської громади більш відповідально. Ми надіслали запит до в.о міського голови Любов Цимбалюк, аби отримати відповіді на питання: на яких підставах «Бренд-сіті» отримало дозвіл на знесення туалету на Проспекті Миру,15 та побудову там маркету АТБ? Чому досі не розпочався процес перегляду умов оренди маркетів АТБ у Житомирі після того, як стало відомо про махінації з отриманням ділянки на Київській 6? Як міська влада буде повертати вкрадені у житомирян гроші від зруйнованого громадського туалету та інших супермаркетів, побудованих в обхід закону?
Також ми вимагаємо, аби прокуратура міста Житомира розібралась у тому, чи законно АТБ отримало в оренду туалет, розвалило його і звело новий магазин? Чи отримало місто компенсацію за втрачене майно? Коли будуть знайдені та покарані винні?
Магазин у туалеті – не останній, який АТБ «віджало» у житомирян. Ми розкажемо і про інші АТБ у Житомирі. А у наступному матеріалі читайте, як житомирські пенсіонери лишились без соціального магазину.


Комментариев нет:
Отправить комментарий